PRINT CARDS

שאלות נפוצות - prp.co.il

שאלות נפוצות

 
מה ההבדל בין הדפסת אופסט להדפסה דיגיטלית?
הדפסת אופסט – הדפסה בשיטה הקונבנציונאלית (סגירת גיליון, הקרנת לוחות, סט-אפ מכונה וכו’). לרוב הדפסה זו משתלמת וזולה משמעותית בהדפסה של כמויות גדולות (מעל 500 עותקים). תהליך הייצור בהדפסה זו אורך מספר ימים (עלול להשתנות בהתאם למוצר).
הדפסה דיגיטלית – הדפסה בטכנולוגיה שהתפתחה בשנים האחרונות ומאפשרת הדפסה מיידית תוך הקפדה על איכות הדפסה ברמה גבוהה. סוג הדפסה זה מתאים להדפסה של כמויות קטנות (עד 500 עותקים), להדפסת מידע משתנה ולהדפסות בהולות הדורשות ייצור מיידי (1-3 ימים).
 

האם אפשר להזמין מוצר שאינו במידות המופיעות באתר?
בהזמנת מוצר תידרשו לבחור מידה מתוך רשימת המידות הקיימת (המידות בסנטימטרים). לרוב המוצרים יש מספר מידות אשר נקבעו על ידינו לניצול מרבי של שטח ההדפסה ולחסכון מקסימאלי בעלות הסופית ללקוח, ולכן מומלץ מאוד לבחור באחת המידות המוצעות. גם תבניות העיצוב שנמצאות באתר עוצבו לפי מידות קבועות. עם זאת, אם ברצונכם לרכוש מוצר במידה אשר אינה מופיעה בתפריט, אנא פנו אל נציגי השירות שלנו דרך הצ’אט או דרך דף צור קשר, עם פירוט המוצר והמידות הרצויות.
 

צד אחד או דו צדדי?
ברוב המוצרים ניתן לבחור אם ברצונכם להדפיס על שני הצדדים או על צד אחד בלבד. להדפסה דו צדדית נדרשים 2 קבצי גרפיקה שונים (אחד עבור כל צד), בהדפסה חד צדדית נדרש קובץ אחד בלבד.
לרוב מומלץ לבחור בהדפסה דו-צדדית. הדפסה על הצד השני מאפשרת יצירת גרפיקה מקורית, הדגשת המיתוג או הדפסה של המידע בשפה נוספת. גם במקרים בהם אין צורך אינפורמטיבי בהדפסה על הצד השני מומלץ להשקיע בגרפיקה עבורו, אפילו אם זה משהו פשוט כמו צבע רקע המזוהה עם מיתוג החברה, לוגו, ציטוט, תמונה, ברקוד QR ועוד.
הצד השני נותן ערך מוסף למוצר ומאפשר ללקוח לקבל רושם נוסף לגבי מהות החברה. אנו מאמינים בניצול מקסימאלי של שטח ההדפסה לצורך קידום מטרות החברה וממליצים ללקוחותינו לבחור בהדפסה דו צדדית.
 

מה הכמות המומלצת להזמנה?
לכל מוצר תידרשו לבחור את כמות העותקים שברצונכם להדפיס. בחירה בכמות גדולה יותר תהווה חיסכון משמעותי בעלות הייצור פר יחידה, ולכן אם העסק שלכם צורך כמויות גדולות של הדפסות, עדיף ומשתלם יותר להדפיסם בבת אחת ולא לחלק למספר הזמנות קטנות.
הכמות מתייחסת למספר ההעתקים שברצונכם להפיק עבור אותה הגרפיקה (זהה לכל העותקים(. להזמנת הדפסות עם גרפיקות שונות (למשל כרטיסי ביקור עם שמות של אנשים שונים) יש להוסיף לעגלה כל סוג של גרפיקה כמוצר נפרד עם ההגדרות שלו.
 

שירות התאמת צבעים
בעולם הדפוס בו מייצרים מוצר פיזי על פי קובץ דיגיטלי לעיתים נוצר מצב של חוסר תיאום בין ציפיות הלקוח לתוצר הסופי. הדבר קורה בעיקר בשל סטייה בין הצבעים המוצגים במסך המחשב (המוצגים בצבעי אור RGB) לבין צבעים מודפסים (CMYK) אשר אינם מוארים באור מלאכותי. צבעי תצוגת המסך, בנוסף לעובדה כי לשרות רוב האנשים אין מסך איכותי המיועד להצגת גרפיקה באופן מקצועי, יוצרים סטייה מסוימת בין הגרפיקה המוצגת במחשב לבין התוצר המודפס. כמו כן לעיתים קיימים שינויים במכונות עצמן ובכיוון הצבעים הכללי אשר משפיע באחוזים בודדים על גווני ההדפסה בין הדפסה להדפסה.
מניסיון שרכשנו במהלך השנים למדנו כי לעיתים ישנם לקוחות הדורשים לקבל מוצר בגוון ספציפי ומדויק לרצונם, לצבעי המיתוג ו/או להדפסה קודמת שאהבו. מסיבה זו אנו מאפשרים להזמין שירות מיוחד של התאמת צבעים. שירות זה מורכב מתהליכים רבים ולכן כרוך בתוספת תשלום. לצערנו ולמרות השקעתנו הרבה בתהליכי ייצור, מיכון וחומרים ברמה הגבוהה ביותר, אין כל דרך אחרת להבטיח צבע מדויק בהדפסה. בהדפסה ללא שירות התאמת צבעים תיתכן סטייה של עד 15% בצבעים. בחירה בשירות התאמת צבעים תבטיח התאמת מושלמת לצבעים שתאשרו מראש ע”י הדפסת דוגמא שנבצע או שתסופק ע”י הלקוח.
על מנת להתאים צבע הדפסה דרושה דוגמא פיזית של הצבע הרצוי. דוגמא זו ניתן לקבל מאיתנו (בדואר, באמצעות משלוח או בהגעה למשרד) – אנו יוצרים קובץ עם מספר גוונים עבור הגרפיקה שלכם ומדפיסים הדפסת דוגמא בהדפסת דיגיטלית. לאחר אישור הלקוח של אחת הוריאציות (לרוב לא נדרשת הדפסה של וריאציות נוספות, אם כי נדאג לספק את רצון הלקוח במידת הצורך) אנו נדאג לייצור המוצר הסופי בגוונים זהים לדוגמא הנבחרת. אפשרות נוספת היא לשלוח לנו דוגמא פיזית של מוצר הקיים ברשותכם אשר הודפס בכל סוג של הדפסה על נייר מצופה (כדוגמת נייר כרומו) ונוכל להשתמש בדוגמא זו כבסיס לכיוון צבעי ההדפסה. תהליך כיוון הצבעים גם הוא אורך זמן וכרוך בבלאי גדול יותר בתהליך הייצור, ובתשומת לב מיוחדת מהדפס. להסבר מלא אודות שירות התאמת צבעים לחץ כאן.
 

ציפוי למינציה
בתפריט זה ניתן לבחור תוספת ציפוי למינציה עבור כרטיסי הביקור שלכם. למינציה היא ציפוי ניילון דקיק המוצמד לנייר בחום ומעניק עמידות לאורך זמן מפני בלאי (קימוט, קריעה, רטיבות), ומוסיף למראה היוקרתי של כרטיסי הביקור.
ציפוי הלמינציה מגיע בגימור מבריק או בגימור מט, כאשר לרוב הלמינציה המבריקה תתאים לגרפיקה בעלת צבעוניות עשירה ואילו המט תתאים לגרפיקה יותר מינימליסטית, אלגנטית או רצינית. בכל מקרה שני סוגי הלמינציות יעניקו לכרטיסי הביקור שלכם את אותם יתרונות משמעותיים שישמרו על כרטיסי הביקור שלכם לאורך שנים גם בתנאי האקלים הישראלי החם והלח. שימו לב! בהזמנת כרטיסי ביקור בהדפסת אופסט (500 יח’ ומעלה) תקבלו תוספת למינציה במתנה! תוכלו לבחור בלמינציה מט או מבריק ללא תוספת תשלום. ניתן להזמין גם כרטיסי ביקור עם למינציה בכמויות קטנות בהדפסה דיגיטלית (בתוספת תשלום). להסבר מלא אודות הלמינציה לחץ כאן.
 

עיגול פינות
בתפריט זה ניתן להוסיף תוספת חיתוך מיוחד של פינות עגולות עבור כרטיסי הביקור שלכם. עיגול פינות לכרטיסי ביקור מעניק להם מראה מיוחד ומקורי, ובנוסף מונע קימוט של פינות הכרטיס בעת הכנסתו לארנק.
ניתן להזמין עיגול של 4 פינות הכרטיס, או עיגול פינות מיוחד של פינה אחת או 2 פינות בלבד. ניתן לבצע עיגול פינות כמעט לכל כרטיס רגיל, או לבנות עיצוב גרפי מיוחד שיתאים או ישתלב עם רעיון הפינות העגולות. האפשרויות העיצוריות הרבות ומגוון הגימורים והתוספות יבטיחו לכם כרטיסי ביקור ייחודיים ומקוריים לעסק שלכם.
 

הטבעת פויל
בתפריט זה ניתן להוסיף תוספת הטבעה בפויל עבור כרטיסי הביקור שלכם. הטבעה בפויל מאפשרת הצמדה בחום של רדיד פויל בגוון מטאלי (למשל צבע כסף, זהב וכו’) על חלק מהגרפיקה שנקבע מראש (לדוגמא – ציפוי בכסף של הלוגו בלבד). הטבעת הפויל המטאלי מעניקה לכרטיסי הביקור מראה יוקרתי במיוחד, ומתאימה לעסקים וחברות המעוניינים לשדר יוקרה, אלגנטיות והשקעה בפרטים הקטנים.
בתפריט זה ש לבחור אם ברצונכם ליצור הטבעה מטאלית על צד אחד של כרטיס הביקור או משני צדדיו. לאחר ביצוע ההזמנה אנו ניצור עמכם קשר לבירור פרטים נוספים בקשר להטבעה כגון גוון ההטבעה (ניתן להזמין הטבעה מטאלית במגוון צבעים: כסף, זהב, אדום, כחול, ירוק ועוד) ופרטים נוספים.
שימו לב! עבור יצירת מבלט לצורך ביצוע ההטבעה נדרש קובץ וקטורי בצורת הגרפיקה המוטבעת. להסבר מלא אודות הטבעת פויל וכן הסבר מפורט לסגירת קבצים לחץ כאן.
 

הבלטה
בתפריט זה ניתן להוסיף תוספת הבלטה (ניפוח) עבור כרטיסי הביקור שלכם. הבלטה היא ניפוח צורני של חלק מהנייר ע”י גלופה שמכינים במיוחד בצורת הגרפיקה הייחודית של החלק שרוצים לנפח. לא ניתן להזמין הבלטה דו צדדית שכן ההבלטה משפיעה על שני צידי הנייר – מצד אחד הנייר בולט החוצה ומצידו השני נוצר שקע בשל הניפוח, ומסיבה זו לא מומלץ להדפיס טקסטים או אלמנטים חשובים בצד השני של הכרטיס במיקום ההבלטה, אלא לכל היותר רקע בלבד. ניפוח הלוגו או צורה אחרת כל גבי הכרטיס מבליט מאוד את הגרפיקה המודפסת ונותן לכרטיס תחושה ומראה תלת מימדי, התוצאה היא כרטיס בעל מראה מקורי שירשים את לקוחותיכם.
שימו לב! עבור יצירת מבלט לצורך ביצוע ההטבעה נדרש קובת וקטורי בצורת הגרפיקה שתרצו להבליט. להסבר מלא אודות הבלטות וכן הסבר מפורט לסגירת קבצים לחץ כאן.
 

חיתוך צורני בשטאנץ
בתפריט זה ניתן להוסיף תוספת שטאנץ (חיתוך צורני) עבור כרטיסי הביקור שלכם. שטאנץ הוא סכין בצורה מיוחדת אשר איתה באמצעות מכונה מיוחדת חותכים נייר וחומרים נוספים בצורות מיוחדות לפי הזמנת הלקוח. בהזמנת כרטיסי ביקור עם שטאנץ ישנן אינסוף אפשרויות יצירתיות לחיתוך מיוחד שיהפוך את כרטיסי הביקור שלכם לבלתי נשכחים. ניצן ליצור כרטיסי ביקור כמעט בכל צורה, ומומלץ להתאים את צורת הכרטיסים לנושא העיסוק של החברה / העסק. לעסקים ממותגים החיתוך הצורני יכול לחזק את החדרת המיתוג לתודעת הלקוח. אין הזדמנות שנייה ליצירת רושם ראשוני חיובי. בכך שתתנו ללקוח כרטיס ביקור ייחודי ומסקרן, תעוררו בו התרשמות של עסק מיוחד, מקורי ומקצועי וציפייה לחוויה ייחודית וחיובית גם בהמשך ההתקשרות עמכם.
שימו לב! עבור יצירת סכין שטאנץ נדרש קובץ וקטורי של גרפיקת הסכין (קו החיתוך). להסבר מלא אודות חיתוך צורני בשטאנץ וכן הסבר מפורט לסגירת קבצים לחץ כאן.
 

לכה סלקטיבית UV
בתפריט זה ניתן להוסיף תוספת לכה סלקטיבית (UV) עבור כרטיסי הביקור שלכם. לכה סלקטיבית היא שכבה נוספת של לכה מבריקה שמבצעים לאחר ההדפסה ולאחר ציפוי הנייר בלמינציה מט. הלכה המבריקה תבליט את האזורים בהם הוגדרה, ושאר האזורים ללא הלכה ישארו בגימור מט, ובכך נוצר אפקט מעניין של האור שחוזר בחלקים המבריקים ונבלע בחלקים שבגימור המט.
לרוב מבליטים באמצעות הלכה הסלקטיבית חלקים מהגרפיקה המודפסת, למשל לוגו החברה, תמונות שמשלבים בעיצוב הכרטיס ועוד. הלכה הסלקטיבית יוצרת עניין ומוסיפה למראה יוקרתי ומהודר אך בצורה אלגנטית ועדינה.
אנו מייצרים כרטיסי ביקור עם לכה סלקטיבית שיכולה להיות שונה משני צידי הכרטיס, ללא תוספת תשלום עבור הלכה לצד השני. ניתן לבחור בין לכה סלקטיבית שטוחה (מומלץ לכיסוי שטחים גדולים יחסית, ו/או כאלה שמגיעים עד קצה הכרטיס בהם הלכה נמצאת באזור החיתוך של הכרטיס), לבין לכה סלקטיבית מובלטת (שכבת לכה עבה היוצרת תחושה תלת ממדית של נפח, מומלץ לכיסוי שטחים קטנים על גבי הכרטיס – לוגו, סמל קטן וכדומה. לא ניתן ליצור לכה מובלטת שנמצאת בקצה הכרטיס על קו החיתוך).
שימו לב! עבור יצירת גלופה לצורך ביצוע לכה סלקטיבית ודרושים 2 קבצים (אחד לכל צד) בצבע שחור על רקע לבן בלבד, כאשר הצבע השחור מייצג את השטח המבריק והלבן את השטח המט. לא בטוחים איזו לכה מתאימה לכם יותר? לחצו כאן להסבר מלא אודות לכה סלקטיבית וכן הסבר מפורט לסגירת קבצים, או פנו אלינו ונשמח לעזור.
 
 

X